Απρ 05

Η ΜΑΡΙΑ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ … ΣΤΙΣ ΟΘΟΝΕΣ ΜΑΣ!

Σήμερα Τρίτη 5 Απριλίου 2022 πραγματοποιήθηκε τηλεδιάσκεψη με τη Μαρία Παπαγιάννη – τη συγγραφέα παιδικών βιβλίων- με τις Γ’ , Δ’ , Ε’ και Στ’ τάξεις από τη Σχολική Δανειστική Βιβλιοθήκη του σχολείου μας 가민 익스프레스 다운로드. Οι μαθητές ενημερώθηκαν από τη συγγραφέα για τις λεπτομέρειες της Παγκόσμιας Ημέρας Παιδικού Βιβλίου και τη ζωή του Χανς Κρίστιαν Άντερσεν αλλά και για το βιβλίο της «Είχε απ’ όλα και είχε πολλά» και την νοηματική του προέκταση στην κοινωνική οργάνωση καθώς επίσης και στον ατομικό βίο kpop star 2. Προβλήθηκαν βίντεο που αφορούσαν τη βιογραφία της συγγραφέως και το έργο της, την παρουσίαση του βιβλίου «Είχε απ’ όλα κι είχε πολλά» αλλά κι ένα ποίημα για τη συγγραφέα από τους μαθητές 이니시스 플러그인 다운로드. Ακόμη οι μαθητές της Δ΄ τάξης ζωγράφισαν συγκεκριμένες σκηνές από το λογοτεχνικό βιβλίο με τον εικαστικό κ.Καράμπελα Warcraft 3 rip version. Η γνωριμία με την κ. Παπαγιάννη ζέστανε τις ψυχές μας με ουσιαστικό τρόπο.

Κάντε κλικ στους υπερσυνδέσμους για να δείτε τα βίντεο που ακολουθούν StarCraft free download.

1. ΒΙΟΓΡΑΦΙΑ ΜΑΡΙΑΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ

2.ΕΙΧΕ ΑΠ’ ΟΛΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΑ

3.ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΡΙΑ

Δείτε τις ζωγραφιές των μαθητών της Δ’ τάξης old version of Java.