Απρ 09

ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΚΗ ΖΕΗ

Την Τετάρτη 3 Απριλίου 2019 οι μαθητές της Στ΄ τάξης πραγματοποίησαν τηλεδιάσκεψη με τη γνωστή στο ευρύ κοινό συγγραφέα Άλκη Ζέη μέσα στο χώρο της σχολικής τους αίθουσας Baby Boss download. Ο διάλογος με την κ.Ζέη περιλάμβανε ερωτήσεις για τη ζωή και το έργο της πολυαγαπημένης συγγραφέως 시편 mp3 다운로드. Έτσι, οι αναμνήσεις από τα παιδικά της χρόνια στη Σάμο, από το πρωτόλειο έργο της «Το Καπλάνι της Βιτρίνας» και τη φιλική της σχέση με τη Διδώ Σωτηρίου και τη Ζωρζ Σαρή αλλά και οι ανησυχίες της για τη συγγραφή βιβλίων γέμισαν την τάξη μας file from the Naver app. Κ.Ζέη σε ευχαριστούμε πολύ!
Στον παρακάτω σύνδεσμο μπορείτε να παρακολουθήσετε τη συνέντευξη που μας παραχώρησε 1 in Spain.