Οκτ 11

Παγκόσμια Ημέρα Επανεκκίνησης Καρδιάς (16/10/2023) – Εκμάθηση ΚΑΡΠΑ

Σήμερα Τετάρτη 11 Οκτωβρίου 2023 και με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Επανεκκίνησης της Καρδιάς (16/10/2023), επισκέφθηκε το σχολείο μας ο Σύλλογος «Αγάπη – Βασιλική Κόμνου» για να διδάξει στους μαθητές των Γ’, Δ’, Ε’ και Στ’ τάξεων την τεχνική ΚΑΡΠΑ Movie Life Download. Προβλήθηκε υλικό για το κυκλοφορικό σύστημα και οι μαθητές έδειξαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τα επιστημονικά στοιχεία που αφορούν την καρδιακή λειτουργία αλλά και τις πρώτες βοήθειες που απαιτούνται σε περίπτωση πνιγμονής 슬픈연가 다운로드. Κατόπιν έγινε πρακτική εξάσκηση της τεχνικής με την καθοδήγηση των δύο εκπαιδευτών του συλλόγου selection video of the sole. Η συγκεκριμένη δράση πρόσφερε πολύτιμη γνώση και ενδυνάμωσε το αίσθημα προσφοράς στον συνάνθρωπο Download the blog photo. Ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο «Αγάπη- Βασιλική Κόμνου» και του ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ωφέλιμη δράση του 레고 ldd 다운로드!