Σεπ 23

21 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ – ΔΙΕΘΝΗΣ ΗΜΕΡΑ ΕΙΡΗΝΗΣ

Σήμερα 21 Σεπτεμβρίου 2023 οι μαθητές της Στ΄τάξης του σχολείου μας πραγματοποίησαν δράσεις σχετικές με τη Διεθνή Ημέρα Ειρήνης Windows Vista Service Pack 2. Έτσι κατασκεύασαν μαγνητάκια με το σήμα της ειρήνης και εκτύπωσαν φωτογραφίες που απεικόνιζαν το έργο ζωγραφικής του Πάμπλο Πικάσο «Το παιδί με το περιστέρι» , το οποίο μεταδίδει αισθήματα φιλειρηνισμού, κολλώντας στο πρόσωπο του παιδιού το δικό τους πρόσωπο 크롬 이미지 자동 다운로드. Κατόπιν φύτεψαν μία ελιά στον αύλειο χώρο του σχολείου για να θυμίζει σε όλους τους συμμαθητές τους ότι πρέπει να συμβιώνουν ειρηνικά gimagex 다운로드. Ύστερα μαζί με τους συμμαθητές τους- της Δ’ και της Ε’ τάξης – σχημάτισαν με το σώμα τους το σήμα της ειρήνης πάνω στην αυλή του σχολείου New Year card download. Στο τέλος έγραψαν μία ιστορία με το λογισμικό storyjumper με τίτλο «Ο άνθρωπος που ήθελε να ξεχάσει τον πόλεμο» cemu 게임. Ακόμη οι μαθητές της Ε’ τάξης δημιούργησαν μία κατασκευή που αναπαριστά το σήμα της ειρήνης 에스메모 다운로드.

Κατασκευή Ε’ τάξης

«Ο άνθρωπος που ήθελε να ξεχάσει τον πόλεμο»

ΔΡΑΣΕΙΣ Γ’ ΤΑΞΗΣ
Η Γ τάξη για τη μέρα της Ειρήνης έφτιαξε σελιδοδείκτες που θα τους συντροφεύουν για όλη τη χρονιά GitHub folder!

ΔΡΑΣΕΙΣ Δ’ ΤΑΞΗΣ
Στα πλαίσια της Διεθνούς Ημέρας Ειρήνης, η Δ΄ τάξη ασχολήθηκε με την δημιουργία κολάζ Sevenland.