Μαΐ 17

«ΕΓΩ, Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ»

Η Στ΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου Πορταριάς Χαλκιδικής εξέδωσε ιστορικό διήγημα με τίτλο «Εγώ, ο Εμμανουήλ» που αφορά το βίο και την αγωνιστική δράση του Εμμανουήλ Παπά έχοντας ως κεντρικό άξονα αφήγησης την επανάσταση στη Χαλκιδική το 1821 spotify Korea. Οι μαθητές της Στ΄ τάξης τίμησαν την επέτειο συμπλήρωσης των 200 χρόνων της επανάστασης του 1821 닌텐도 리듬세상 다운로드. Ο μέντοράς τους ήταν η κ. Λότη Πέτροβιτς Ανδρουτσοπούλου που άλλωστε προλόγισε το βιβλίο 이상한사람 다운로드. Πολύτιμος συμπαραστάτης τους υπήρξε και ο Δήμος Νέας Προποντίδας – και ιδιαίτερα ο Δήμαρχος κ 마인크래프트 포트마이너 다운로드. Μανώλης Καρράς – που ανέλαβε το οικονομικό κόστος του εγχειρήματος με απώτερο σκοπό τη διανομή του βιβλίου σε όλες τις σχολικές μονάδες του δήμου 슬픈다짐 다운로드. Άλλωστε σήμερα, που είναι και η επέτειος της επανάστασης του Πολυγύρου διανεμήθηκε σε κάθε μαθητή του σχολείου μας ένα αντίτυπο 이클립스 무료 다운로드. Ευχαριστούμε θερμά τους προαναφερόμενους καθώς επίσης τον κ. Φυλαχτό Χρήστο για την επιστημονική του καθοδήγηση αλλά και τον κ mac images. Αστέριο Παπαστεργίου για την υποστήριξή του σε θέματα τεχνικής επιμέλειας. Ευχόμαστε η ιστορική μνήμη να διατηρηθεί ζωντανή Others are hell 5.