Ιαν 19

ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΣΕ ΚΙΝΗΣΗ

Το Goethe στο δημοτικό σχολείο Πορταριάς!!
Με χαρά υποδεχτήκαμε σήμερα αντιπροσώπους του Ινστιτούτο Goethe της Θεσσαλονίκης Download digital photo professional 4. Πρόκειται για το Glossomobil (Γλώσσα σε κίνηση), ένα πρόγραμμα που πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια του μαθήματος των Γερμανικών.Ο σκοπός του προγράμματος είναι να κάνουν οι μαθητές της Ε και Στ τάξης συναρπαστικές γνωριμίες με τη γερμανική γλώσσα και τον γερμανικό πολιτισμό Nero for free. Από όλα είχε το πρόγραμμα, χειροτεχνίες, τραγούδι, χορός και παιχνίδια στην αυλή, πάντα με σκοπό την απόκτηση διαφόρων στοιχείων της γερμανικής γλώσσας (χρώματα, επίθετα, ζώα, αριθμοί, τοπικές αντωνυμίες και πολλά άλλα) 구글어스 어플 최신버전 다운로드. Οι μαθητές μας έλαβαν και αναμνηστικά δωράκια.