Δεκ 03

3 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ – ΗΜΕΡΑ ΑΤΟΜΩΝ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ

Σήμερα, 3 Δεκεμβρίου, Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες οι δράσεις της σχολικής μας βιβλιοθήκης επικεντρώθηκαν στη βαθύτερη σημασία της έννοιας «αναπηρία» και ειδικότερα της έννοιας «απώλεια όρασης» pottery. Συγκεκριμένα πραγματοποιήθηκε τηλεδιάσκεψη με το ΚΕΑΤ Θεσσαλονίκης το οποίο εκπροσώπησαν εκπαιδευτές και εκπαιδευόμενοι rsync. Στην τηλεδιάσκεψη συμμετείχαν οι μαθητές της Ε΄ και της Στ’ τάξης, οι οποίοι ενημερώθηκαν για τις τεχνικές συνοδείας των μη βλεπόντων ατόμων, για τους σκύλους-συνοδούς αλλά και για τον τρόπο εκπαίδευσης στη γραφή Braille sleepy music. Οι υπόλοιπες τάξεις ασχολήθηκαν με το βιβλίο του Μερκούριου Αυτζή με τίτλο «Θέλω μόνο να παίξω μαζί σου» με κεντρικό θέμα τον αυτισμό 연의 바다 다운로드. Όλες οι δράσεις αποσκοπούν στην καλλιέργεια του αισθήματος εθελοντισμού απέναντι στην αναπηρία και στις ιδιαιτερότητες αυτών των ατόμων που μαχητικά αγωνίζονται για να επιβιώσουν στους σύγχρονες κοινωνίες 브라켓 에디터 다운로드. Κάντε κλικ για να παρακολουθήσετε την ταινία «Μικρές χαρές» που διαπραγματεύεται την φωτεινή όψη της απώλειας όρασης ps4 digital download.