Δεκ 22

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

Την Παρασκευή 21/12/2018 ενόψει των Χριστουγεννιάτικων εορτών στο Δημοτικό σχολείο Πορταριάς πραγματοποιήθηκαν βιωματικές δράσεις, στις οποίες συμμετείχαν οι μαθητές του σχολείου Troublemaker download. Οι δράσεις λάμβαναν χώρα σε τρεις σταθμούς από τους οποίους οι μαθητές περνούσαν κυκλικά lg printer driver. Ο πρώτος σταθμός περιελάμβανε την δημιουργία κατασκευών, ο δεύτερος σταθμός την εκτέλεση μιας συνταγής γλυκού και ο τρίτος σταθμός το άκουσμα χριστουγεννιάτικων παραμυθιών και παραδοσιακών εθίμων 안드로이드 http 이미지 다운로드. Πιο συγκεκριμένα στον πρώτο σταθμό οι μαθητές των Α, Β και Γ τάξεων κατασκεύασαν κηροπήγια ρεσό με ντεκόρ ζυμαρικά ενώ οι μαθητές της Δ τάξης έφτιαξαν χριστουγεννιάτικα καδράκια και κάρτες 서울 1945 다운로드. Στον δεύτερο σταθμό όλοι οι μαθητές έφτιαξαν χριστουγεννιάτικες τρουφομπαλίτσες με μπόλικη τρούφα και στον τρίτο σταθμό οι μαθητές των Α και Β τάξεων άκουσαν το παραμύθι του Βαγγέλη Ηλιόπουλου «Πού πήγαν τα Χριστούγεννα», οι μαθητές της Γ τάξης το παραμύθι «Καλοκάντζαροι και το ρόδι της Πρωτοχρονιάς» του Βαγγέλη Ηλιόπουλου και οι μαθητές της Δ τάξης άκουσαν το χριστουγεννιάτικο διήγημα «Άνθος του γυαλού» του Αλέξανδρου Παπαδιαμάντη 뉴욕 지도 다운로드. Στο τέλος όλοι οι μαθητές έγραψαν τις δικές τους ευχές για το καινούριο έτος «2019» και τις τοποθέτησαν σε ένα χάρτινο χριστουγεννιάτικο δεντράκι 유니티 버전 다운로드. Η Στ’ τάξη έκανε κηροπήγια με κουκουνάρια και φυσικό ξύλο καθώς επίσης τα παραδοσιακά καραβάκια, που άλλοτε κρατούσαν τα παιδιά για να πουν τα κάλαντα Galaxy Gear.