Απρ 04

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

Το Δημοτικό Σχολείο Πορταριάς Χαλκιδικής πραγματοποιεί πρόγραμμα εκμάθησης της ελληνικής γλώσσας στα πλαίσια των δράσεων του Άξονα 7 «Σχολείο και κοινότητα» Timothy Kindergarten Download. Το πρόγραμμα γίνεται σε συνεργασία με τον Δήμο Νέας Προποντίδας και το Κέντρο Δια Βίου Μάθησης του Υπουργείου Εσωτερικών Download children's books. Τα μαθήματα πραγματοποιούνται στο χώρο του νέου διδακτηρίου κάθε Τρίτη και Παρασκευή 17.00-21.00 υπό την καθοδήγηση της εκπαιδεύτριας κ.Δήμητρας Καρασαββίδου One Game Go.