Οκτ 05

5 Oκτωβρίου – Παγκόσμια Ημέρα Εκπαιδευτικών

Σήμερα, 5 Οκτωβρίου 2022, ήρθαν στο σχολείο μας εκπρόσωποι της οργάνωσης Ανάδοχοι Εκπαιδευτικοί για να μας μιλήσουν για την εθελοντική στήριξη που προσφέρουν σε ανήλικα προσφυγόπουλα που βρίσκονται σε δομές φιλοξενίας της Θεσσαλονίκης 울트라 바이올렛 다운로드. Η κ. Μαριλένα Ζαρτζφιάν και ο κ. Βογιατζής Νίκος – συνταξιούχοι εκπαιδευτικοί – μας συγκίνησαν προβάλλοντας στους μαθητές των Γ΄, Δ΄, Ε΄ και Στ΄ τάξεων αποσπάσματα από την ταινία «Η αγάπη είναι η πιο όμορφη λέξη στα ελληνικά», η οποία χρηματοδοτήθηκε από το National Geografic και βραβεύτηκε με το Βραβείο Κοινού στο Φεστιβάλ Κινηματογράφου στην Ιεράπετρα 원피스 필름 골드 다운로드. Την εκδήλωση διοργάνωσε η Στ’ τάξη στα πλαίσια του Θεματικού Κύκλου των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων Ενδιαφέρομαι και Ενεργώ Vampire Notts. Το φαινόμενο της προσφυγιάς αλλά και οι συνέπειές του καθώς επίσης η έννοια του εθελοντισμού κυριάρχησε στη συζήτηση με τους μαθητές my beloved book. Η παρουσία αλλά και η δράση των συγκεκριμένων εκπαιδευτικών αποδεικνύει ότι οι δάσκαλοι δεν σταματούν να εργάζονται ποτέ και ασχολούνται με όλα τα παιδιά 카탈리나 베타 다운로드!