Ιούν 14

5 IOΥΝΙΟΥ – ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ

Στις 5 Ιουνίου η Ε’ τάξη του σχολείου μας πραγματοποίησε δράσεις για την προστασία του περιβάλλοντος 삼성복원 솔루션 7 다운로드. Συγκεκριμένα δημιουργήθηκε διαδραστικό υλικό ενημέρωσης και παρουσίασης των σημαντικότερων περιβαλλοντικών προβλημάτων hello carbot songs. Κατόπιν οι μαθητές δημιούργησαν οικολογικό καθαριστικό σύμφωνα με τις υποδείξεις που παρέχει η οργάνωση Greenpeace στην ιστοσελίδα της και τέλος κατασκευάστηκε «ανακυκλωτής» από χαρτί που διαθέτει ηλεκτρονικό τάμπλετ διαχωρισμού των σχολικών απορριμμάτων σε ανακυκλώσιμα και μη μέσω διάταξης που είχε δημιουργηθεί στο σχολείο από προηγούμενους μαθητές και είχε παρουσιαστεί στο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής Apache maven.