Οκτ 22

KΑΠΕΤΑΝ – ΓΙΑΓΚΛΗΣ

Οι μαθητές της ΣΤ’ τάξης του σχολείου μας δημιούργησαν μία ταινία μικρού μήκους για τη ζωή και τη δράση του Μακεδονομάχου Καπετάν – Γιαγκλή από την Ιερισσό Χαλκιδικής με αφορμή την επέτειο εορτασμού του Μακεδονικού Αγώνα 세븐 1995 다운로드. Ο αγωνιστικός βίος του πρωταγωνιστή και τα σημαντικά του επιτεύγματα στο πεδίο των μαχών κέντρισαν το ενδιαφέρον των μαθητών, που συμμετείχαν με προθυμία και ενθουσιασμό στο εγχείρημα είτε με δραματοποίηση συγκεκριμένων σκηνών είτε με αφήγηση our card. Κάντε κλικ στον υπερσύνδεσμο για να δείτε την ταινία της ΣΤ’ τάξης.

Ακόμη στους μαθητές διανεμήθηκε λεύκωμα με τους ήρωες και τα γεγονότα του Μακεδονικού Αγώνα Download Anigot.
ΛΕΥΚΩΜΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ