Οκτ 24

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΑ ΜΕΤΑΛΛΕΙΑ ΓΕΡΑΚΙΝΗΣ

Την παρασκευή 21 Οκτωβρίου οι Ε’ και Στ’ τάξεις επισκέφθηκαν τα μεταλλεία της Γερακινής για να δουν από κοντά τον τρόπο εκμετάλλευσης του μαγνησίτη ή λευκόλιθου που εξορύσσεται εκεί 신명조 다운로드. Ο υπεύθυνος της επιχείρησης «Ελληνικοί Λευκόλιθοι» – κ.Ιμβριώτης – μας ξενάγησε στους βασικούς χώρους των λατομείων για να καταλάβουν οι μαθητές μας τη διαδικασία εξόρυξης και επεξεργασίας του μεταλλεύματος Download Arari. Η εμπειρία προσφέρθηκε με αφορμή το κεφάλαιο ΕΝΕΡΓΕΙΑ στα Φυσικά Ε΄ και Στ΄ τάξεων αλλά και τη γενικότερη ενεργειακή κρίση των ημερών μας Star-sized downloads. Οι μαθητές έλαβαν πολύτιμες πληροφορίες για τον ορυκτό πλούτο της Χαλκιδικής και ενθουσιάστηκαν με τη σύντομη περιοδεία τους στους συγκεκριμένους χώρους Download Acrobat Reader 9.0. Ευχαριστούμε θερμά την επιχείρηση «Ελληνικοί Λευκόλιθοι».