Δεκ 10

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ

Τη Δευτέρα 9/12/2019 η εκπαιδευτικός της Α΄ τάξης παρουσίασε στους μαθητές των Β, Γ και Δ τάξεων του σχολείου το πρόγραμμα που εκπονείται από τους μαθητές της Α τάξης «Τρώμε υγιεινά … με δοντάκια αστραφτερά» Hobie Theater edition. Απώτερος στόχος ήταν να μάθουν οι μαθητές την ονομασία του κάθε δοντιού και το ρόλο του, τις αρρώστιες των δοντιών, τρόπους για την προστασία και καθαριότητα των δοντιών προκειμένου οι μικροί μαθητές να υιοθετήσουν υγιείς συνήθειες Black Desert Kerma Download. Στο τέλος, οι μαθητές της Α΄ τάξης έδωσαν το δικό τους μήνυμα παρουσιάζοντας ένα θεατρικό δρώμενο σχετικό με τα δόντια unity hub 다운로드. Πολλά συγχαρητήρια στους μικρούς μαθητές για την παρουσίαση τους!