Ιούν 06

ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΑΛΑΣΣΑΣ ΔΗΜΟΥ ΝΕΑΣ ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑΣ 2019

Το Δημοτικό Σχολείο Πορταριάς συμμετείχε στο Μαθητικό Φεστιβάλ Θάλασσας του Δήμου Ν Kang Diner Episode 2. Προποντίδας με τη χορευτική παράσταση «Το νησί των συναισθημάτων», η οποία βασίζεται στο ομώνυμο παραμύθι του Μάνου Χατζηδάκη airplayer. Η παρουσία των μαθητών ήταν συντονισμένη και πειθαρχημένη, η χορογραφία τους παραστατική και η συνεργασία μεταξύ τους άψογη Secret Boutique. Θερμά συγχαρητήρια στις εκπαιδευτικούς κ.Πελαγία Σκούρα και κ.Λίλα Καρύδη αλλά και στο σύνολο του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου μας καθώς επίσης και στους μαθητές όλων των τάξεων subtitles from YouTube.