Μαΐ 15

12ο ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

Η Ε΄τάξη του σχολείου μας συμμετείχε στο 12ο Διαδικτυακό Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής που αυτή τη φορά πραγματοποιήθηκε εξ αποστάσεως λόγω της εξάπλωσης του Covid-19 옥도사변 다운로드. Ο τίτλος της εργασίας των μαθητών του σχολείου μας ήταν «Ο Αρχιμήδης και ο Λεονάρντο ντα Βίντσι ανακυκλώνουν» και αφορούσε το μετασχηματισμό δύο εφευρέσεων αντιστοίχως: την αρπάγη του Αρχιμήδη που ήταν πολεμική αμυντική εφεύρεση και την αυτοκινούμενη άμαξα του Αρχιμήδη, που ήταν ο πρόδρομος του σημερινού αυτοκινήτου 모바일배그 핵 다운로드. Έτσι, οι μαθητές της Ε΄ τάξης έδωσαν οικολογική προέκταση στις εφευρέσεις των δύο μεγάλων ανδρών και κατασκεύασαν ένα βιονικό χέρι για την συλλογή απορριμμάτων και ένα φορτηγάκι για την διακομιδή τους με πρόγραμμα ρομποτικής Lego WeDo 2.0 και γλώσσα προγραμματισμού Scratch 2.0 Offline 슈퍼 와이 다운로드. Παρακάτω παραθέτουμε τον υπερσύνδεσμο με τη ροή του διαδικτυακού προγράμματος την Τρίτη 12 Μαΐου στην οποία συμμετείχαμε ως σχολική μονάδα 게토 골드 다운로드. Συγχαρητήρια στους μαθητές και στους εκπαιδευτικούς κ.Καλογεράκη Άρτεμις και κ.Βλαδίμηρο Κιουρτσίδη adobe flash player 11.