Ιούν 20

ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ

Η Δ΄ τάξη κατά τη διάρκεια του τρίτου τριμήνου πραγματοποίησε πρόγραμμα αγωγής υγείας με θέμα «Κυκλοφορώ με ασφάλεια» Gangster Rio Drop Box Download. Το πρόγραμμα υλοποιήθηκε από την εκπαιδευτικό της τάξης, κ. Λέκκα Αναστασία σε συνεργασία με τις εκπαιδευτικούς κ 원광 만세력 다운로드. Πελαγία Σκούρα (Φυσικής Αγωγής) και κ. Μακαρίδου Ζωή (Αγγλικής). Το πρόγραμμα αυτό είχε σκοπό να μυήσει τους μαθητές στους βασικούς κανόνες της κυκλοφοριακής αγωγής Legendary Album of Zannabi. Οι μαθητές έμαθαν να ξεχωρίζουν και ν’ αντιμετωπίζουν τους κινδύνους στους δρόμους και καλλιέργησαν το έμφυτο ένστικτο της αυτοπροστασίας 맨체스터 바이 더 씨 다운로드.
Στα πλαίσια του παραπάνω προγράμματος οι μαθητές γνώρισαν τα σήματα κυκλοφοριακής αγωγής στα ελληνικά και τα αγγλικά, κατασκεύασαν σήματα οδικής κυκλοφορίας και τη δική τους μακέτα, έπαιξαν παιχνίδια με τα σήματα στην αυλή του σχολείου, δημιούργησαν τη δική τους αφίσα στα αγγλικά και τα ελληνικά και έφτιαξαν ένα βιντεάκι με κόμικς και σημαντικούς κανόνες κυκλοφοριακής αγωγής live videos.